ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi yapabilmek mümkün hale gelmiştir. Bu tedavi, kişiye özel yapılmış şeffaf plaklar ile dişleri düzeltmek için uygulanan telsiz ortodontik tedavidir. Şeffaf plak tedavisinde hastalara şeffaf plaklar yapılır. Dişlerdeki çapraşıklığın şiddetine göre farklı sayıda yapılan bu plaklar hastalar tarafından 2-3 haftada bir değiştirilerek takılır. Telsiz ortodontik tedavi fırsatını sunan şeffaf plakların en önemli avantajı, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

Bu tedavi hem erişkinlere hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bir ortodontik tedavidir. Fakat şeffaf plak tedavisine uygun olup olmadığınız ancak doktorunuzun muayenesi sonucunda netleşir. Orta ve hafif diş çapraşıklıkları şeffaf plaklar ile tedavi edilebilir. Fakat, diş çekimi yapılması gerekecek boyuttaki problemler şeffaf plaklar ile tedavi edilemez.

Şeffaf plakların en önemli özelliği, günlük yaşamı olumsuz anlamda kesinlikle etkilemiyor olmasıdır. Öncelikle, şeffaf plak ağızda hemen hemen hiç görünmez ve tedavi süresince kişi istediği gibi gülmeye devam edebilir. Plaklar yemek yerken, bir şey içerken ya da diş fırçalarken kolayca çıkartılabilir.

Bizi takip edin!
GÜRKAYNAK DİŞ KLİNİĞİ Cumhuriyet Blv. No:135 Adil Bey Apt. Kat:1 D:1-2 (9 Eylül Rektörlük Karşısı) 35220 Alsancak, Konak Tel. 0 232 502 25 65   -   onur@gurkaynak.net

İçeriklerimiz ziyaretçileri bilgilendirmeye yöneliktir. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçemez.